• -A
  • A
  • A+

\ ulica KEN

Dziewczyny ze Lwowa

Ulianka próbuje łapać tu taksówkę dla siebie i Poliny. Obie są już spakowane i gotowe do rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim życiu. Wyjazd nie jest jednak łatwy – na ulicy czeka były mąż Ulianki, któremu pomysł emigracji do Polski wcale się nie podoba.  

 

Dziewczyny ze Lwowa ©TVP S.A.

 


(zbieg ulic Komisji Edukacji Narodowej i Władycze)

Ma tu miejsce jedna z najbardziej barwnych scen pierwszego sezonu. Z pobliskiej kamienicy wyskakuje nagi, pijany mężczyzna, co wywołuje u przechodniów niemałe zdumienie. To Denis, były mąż Uliany, którego Polina podstępem zwabiła do wanny i zabrała mu paszport koleżanki. Mężczyzna za wszelką cenę chce zatrzymać kobiety i matce swojego dziecka uniemożliwić wyjazd ze Lwowa.

 

Dziewczyny ze Lwowa ©TVP S.A.

 

 

Młody Piłsudski

W jednej z tutejszych kamienic mieści się konspiracyjna siedziba wileńskich socjalistów i ich nielegalna drukarnia. Towarzysze Ziuka, w tym młoda robotnica Kazia, wielokrotnie przemierzają tę ulicę przenosząc w ciężkich walizach lub ukrywając pod ubraniami niedozwolone druki. W wyniku zdrady służby urządzają na socjalistów obławę, a w ich ręce trafiają ogromne ilości socjalistycznej bibuły.

 

Młody Piłsudski ©TVP S.A.

 

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej