• -A
  • A
  • A+

\ Mrzygłód

Ikona puste
Hasło

W jednej z retrospekcji Michał Kapera wraca do radosnego wspomnienia, gdy w miejscu pracy odwiedzała go żona. Wozak uprosił wtedy szefa o parę najlepszych „wyjazdowych” koni i przyjechał wozem pod pomnik Władysława Jagiełły – to właśnie na placu pod pomnikiem pekaesy miały swój przystanek. W jednym z ujęć widać przycupniętą na cokole starszą mieszkankę tych okolic, zaś sam pomnik dziś stoi w innym miejscu – przed szkołą podstawową w Mrzygłodzie. Ruch samochodowy jest niewielki – Kapera mija jeszcze tylko inny wóz oraz traktor.

Także w tej wsi została nakręcona scena pogrzebu Michała Kapery – trumna spoczywa na wozie ciągniętym przez parę koni, zaś cały kondukt żałobny składa się z tylko jednej osoby: jest nią lekarz zajmujący się pacjentem w ostatnich dniach jego życia. Mężczyznę, który powozi wozem zagrał brygadzista Parku Konnego w Zatwarnicy, żyjący do dziś w tej miejscowości Mieczysław Tkacz.

 

Hasło ©TVP S.A.

Ikona puste
Serce, serduszko

Maszeńka ucieka z domu dziecka, chcąc przygotować dla taty imieninowe przyjęcie, ojciec dziewczynki spędza jednak całe popołudnie w knajpie. Gdy Masza z Kordulą wchodzą do środka Mirek Milewski uśmiecha się promiennie na widok córki – ale natychmiast traci równowagę i spada z barowego stołka.

 

Serce, serduszko MAT. PRODUCENTA STUDIO FILMOWE TRAMWAY

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej