• -A
  • A
  • A+

\ ulica Dworskiego

(dach budynku przy ulicy Dworskiego 19, róg z ulicą Tuwima)

To ulubione miejsce sąsiada Rafała – Didżeja, gdzie marzy on o własnym kawałku ziemi. Rozciąga się stąd piękny widok na Przemyśl. Najlepszym przyjacielem starszego mężczyzny jest kundel Batman. Dzidżej gra dla niego na harmonijce i wszelkimi sposobami namawia do wspólnego muzykowania.

– Nie anarchizuj, dobrze? Możesz zaśpiewać – przekonuje Didżej Batmana, ale ten wie swoje i nie włącza się do chórku, odmawia również posmakowania podanej w miseczce wódki.

Na dachu budynku mężczyzna hoduje też niewielką roślinkę, która w finale filmu okazuje się całkiem zdrową sadzonką drzewa. Didżej razem z Batmanem sadzi ją na wzgórzu w okolicy miasta i bardzo jest z tego faktu zadowolony.

Aleksandra Nieśpielak, odtwórczyni roli Joli

Na planie filmu Proste pragnienia miał być pies, wybrałam się więc do pana Fedaczyńskiego i od razu rzucił mi się w oczy pewien przeuroczy psiak Batman. Bardzo mi się spodobał, ale niedługo potem przyszła pani producent i zażyczyła sobie, aby pokazać jej 30 psów, by mogła wybrać. Wybrała kilka, a Batman w tym czasie leżał ze smutną miną w kącie. Kiedy jednak przyszedł kolega, który miał grać z tym psem, nawet nie popatrzył w kierunku tych proponowanych przez panią producent, jego uwagę zwrócił od razu leżący w kącie Batman. I tak już zostało, Batman nie tylko zagrał z nami w filmie, ale po zdjęciach kolega zabrał go ze sobą do Warszawy, także psiak zrobił karierę i trafił na warszawskie salony.

Jacek Błoński, Kamil Zarański, Filmowy Przemyśl jak Wilno, Wiedeń czy mroczne miasto bazarów i przygranicznych handlarzy? „Gazeta Przemyska” 2012, nr 15, s. 14.

 

Proste pragnienia, mat. producenta

 


 

(balkon kamienicy przy ulicy Dworskiego 36, róg z ulicą Tarnawskiego)

Niewielki balkon to enklawa i swoiste centrum dowodzenia trójki przyjaciół: Rafała, Strusia oraz Didżeja. Zazwyczaj wspólnie ćwiczą się w karcianych sztuczkach, a przy okazji obserwują życie podwórka i mogą poopowiadać o tym, co każdego z nich gryzie. To szczególnie ważne dla Strusia, który ze względu na niepełnosprawność całe dnie spędza w domu. Relacje między Rafałem a Didżejem mocno się skomplikują, gdy chłopak ukradnie starszemu sąsiadowi pieniądze.

Proste pragnienia, mat. producenta

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej