• -A
  • A
  • A+

\ Zakon Karmelitów

Ułaskawienie

Klasztor, w którym przebywa młodszy syn Hanny i Jakuba, to ostateczny cel ich wędrówki – tutaj para chce pochować ciało Odrowąża. Gdy pukają do furty jeszcze nie wiedzą, że klasztorne mury staną się ich domem na najbliższych kilka miesięcy. Gdy opuszczają klasztor, na pożegnanie, matka serdecznie ściska syna-zakonnika, a ojciec wymienia z nim jedynie twardy uścisk dłoni – ciągle ma mu za złe wybór drogi życiowej. 

 

Ułaskawienie fot. materiały producenta

 

 

Orlęta bronią przemyskiego gniazda

W 1918 roku był to greckokatolicki kościół katedralny. 4 listopada 1918 roku biskup Józef Kocyłowski odprawił w nim uroczystą mszę świętą z okazji proklamowania przyłączenia Przemyśla do Ukrainy. Państwo ukraińskie miało objąć tereny na zachód od Sanu: Biłgoraj Krosno, Sanok oraz Krynicę. W filmie Agnieszki Niemiec wykorzystano archiwalne zdjęcia uroczystości w kościele.

 

Orlęta bronią przemyskiego gniazda ©TVP S.A.

 

 

Zawiłości uczuć

Widok na kościół Karmelitów Bosych, Plac Czackiego

Tutaj nakręcono scenę otwierającą. W słoneczny ciepły dzień ulicą biegnie kobieta. Zanim się obejrzy, widzimy jedynie jej długie blond włosy. Gdy na ekranie pojawiają się napisy i tytuł filmu, dziewczyna odwraca do widzów twarz i w ten sposób poznajemy główną bohaterkę filmu Jeannota, młodą pielęgniarkę Bożenę.

 

Zawiłości uczuć, fot. ©WFDiF

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej