• -A
  • A
  • A+

\ ulica Władycze

Ułaskawienie

Matka Wacława „Odrowąża” Szewczyka trafia do aresztu po tym, jak próbuje obronić grób swojego syna przed profanacją. Gdy zostaje wypuszczona, przed wejściem do budynku czeka na nią mąż. Małżeństwo nie jest szczególnie wylewne – Hanka po prostu mówi „cześć”, a Jakub odpowiada jej skinieniem głowy. Oboje świetnie się rozumieją i nic nie muszą sobie tłumaczyć. W milczeniu idą pustą, urokliwą ulicą, która za moment zamieni się w polną drogę prowadzącą prosto do ich gospodarstwa.

Ułaskawienie fot. materiały producenta

 

Proste pragnienia

(ulice Basztowa i Władycze)

Po tym, gdy młodociany gang Wiki zaczepia Rafała, chłopak biegiem wraca tymi ulicami do domu. Cały czas porusza się pod górkę, ale to nie wysiłek fizyczny jest dla niego najtrudniejszy.  W domu nastolatek nikomu nie potrafi opowiedzieć o tym, co się wydarzyło.

Proste pragnienia, fot. mat. producenta
Proste pragnienia, fot. mat. producenta

Sub galleries

PrzemyślBack to Przemyśl

 

Młody Piłsudski

Ta ulica pojawia się kilkukrotnie, przede wszystkim w scenerii nocnej, gdyż jest to miejsce, gdzie gromadzą się wileńskie prostytutki.

Za dnia maszerują tu z czerwonymi flagami i pieśnią rewolucyjną na ustach robotnicy-socjaliści, i tu dochodzi do ich zwarcia z carskim patrolem. W pensjonacie położonym przy tej ulicy zatrzymuje się po przyjeździe do Wilna Leonarda Lewandowska – syberyjska miłość Ziuka. O sześć lat starsza od niego kobieta nadal jest zakochana w Józefie, a i on nie pozostaje wobec niej obojętny. Ostatecznie jednak Leonarda podejmuje decyzję o opuszczeniu miasta.

Młody Piłsudski ©TVP S.A.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej