• -A
  • A
  • A+

\ dom kościelnej

Gospodynią tego miejsca jest Lidia – osoba surowa, zasadnicza i bardzo pobożna. Nie może poradzić sobie ze śmiercią nastoletniego syna, który wraz z grupą przyjaciół zginął niedawno w wypadku samochodowym. Córka Lidii, Marta, nie znajduje u matki zrozumienia, a konflikt między kobietami pogłębia się. Bohaterki nie są zdolne do bliskości. Aleksandra Konieczna jako Lidia i Eliza Rycembel w roli Marty tworzą fenomenalne kreacje aktorskie.

 

 

Ikona cytat
Jan Komasa
reżyser

 „W „Bożym Ciele" są trzy figury władzy. Proboszcz to wypalony człowiek bezsilnie przyglądający się wszystkiemu, co jest do dookoła. Wójt przypomina Piłata – nie chce rozdrapywać ran, zależy mu tylko na spokoju. Ale najważniejszą osobą w tej układance jest kościelna, która nigdy nie wychodzi na pierwszy plan, a jednak trzyma wszystko w swoich rękach. Straciła w wypadku syna i to daje jej podwójną legitymację, by innych trzymać na smyczy. Wszystko ustawia tak, żeby cierpienie się nie skończyło, a schizofrenia między niewyrażonymi emocjami i oficjalną propagandą trwała dalej. To jej tak naprawdę najbardziej zagraża Daniel”.
Barbara Hollender, Pogarda dla prowincji to rodzaj hejtu, „Rzeczpospolita” 2019 r., nr 239 (12-13.10), Plus Minus nr 41.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.


więcej